sobota, 24 września 2011

Wyprawka do szpitala na poród - lista rzeczy z apteki + propozycje konretnych produktów

Autorem artykułu jest dr Olivia



Wiele jest opracowań nt jak powinna wyglądać wyprawka do szpitala, ale nadal wiele ma się pytani - co konkretnie zabrać? Jakie produkty rekomendują mamy i jakie sa najlepsze dla dziecka? Poniżej lista przygotowana przez farmaceutów i mamy.

Poniższa lista drOlivii zawiera kosmetyki i leki które można kupić w aptece lub aptece internetowej i zawiera propozycje konkretnych produktów, ktore albo zdaniem mam - naszych klientek sprawidziły się najlepiej albo zdaniem naszych farmaceutów najlepiej spełniają swoją rolę. Zwykle sa podane dwie propozycje produktów - ekonomiczne i z "wyższej półki". Mamy nadzieję że takie opracowanie drOlivii tematu pomoże mamom w planowaniu zakupów.

img
Na czas porodu - dla mamy:
- lewatywa przed porodem, jeśli nie zapewnia jej szpital (np. Enema)
- pomadka do ust - które bardzo wysuszają się podczas porodu (np. pomadka organiczna - 0% chemii dr Hauschka lub balsam Iwostin)
- oraz nie zapomnij o koszuli nocnej, maszynce do golenia, wodzie do picia i zegarku (by mierzyć skurcze)
Po porodzie - dla mamy
- wkłady poporodowe do 4 dnia po porodzie (Absorgyn podkłady poporodowe - 3-4 opakowania)
majtki siateczkowe - (np. Molipants wielorazowe lub jednorazowe Horizon)
- preparaty które przyśpiesza gojenie po nacięciu krocza (np. Tantum Rossa , globulki przyśpieszające golenie Cicatridina)
- podpaski ok 4 dnia po porodzie (Bella lub Always na noc - są najchłonniejsze i największe)
- płyn do higieny intymnej (Emulsja Lactacyd Femina polecana przez położne lub Pharmaceris M Pianka nowość drIreny Eris dla kobiet w ciązy i po porodzie)
- chusteczki do higieny intymnej (np. Cleanic z wyciągiem z babki lancetowatej)
- herbatka laktacyjna, mlekopędna - ułatwiająca rozwój laktacji przy małej ilości pokarmu (np. Hipp Herbatka dla matek karmiących lub Fitomix Herbapolu)
- maść na obolałe brodawki (np. PureLan lub AA Therapy Ja i Mama z lanoliną)
- wkładki laktacyjne (np. Bella 30 szt lub Avent 24 szt)
- kropelki do zmeczonych lub zaczerwienionych wysiłkiem oczu (np. Homeoptic nawilża i przynosi ulgę lub Starazolin na przekrwione oczy)
- kosmetyki wybralismy te wzmacniające nadwyrężone naczynka po wysyłku
-- krem, tonik do twarzy wzmacniający naczynka po wysiłku (seria organiczna Plante System Rosakalm lub Tołpa Rosacal)
-- balsam do ciała wzmacniający naczynka (Pharmaceris M lub organiczny Olejek dr Hauschka z tarniną)
-- woda micelarna do demakijażu (np. Rosakalm lub Pharmaceris N) + waciki
- szczoteczka + pasta (Sensodyne Whitening nawet przy nadwrażliwych dziąsłach lub Tołpa ChamosalDent)
- oraz nie zapomnij: biustonosze do karmienia, ręcznik, sztućce, kubek do picia, telefon z ładowarką, szlafrok, klapki pod prysznic, koszule nocne do karmienia (min 2) , coś do czytania lub słuchania

Rzeczy dla dziecka:
- gaziki do przemycia pępuszka (np. bardzo miękkie Sterilux lub twardsze nasączone spirytusem Leko)
- Espiticon - bezpieczny lek na wzdęcia dla niemowlaka
- Aspirator do nosa Frida - bezpieczniejszy i polecany zamiast gruszki
- Oczyszczona woda morska z mikroelementami do codziennej higieny nosa u niemowląt (np. Marimer lub Disnemar)
- patyczki higieniczne do uszu (np. Cleanic lub Bella)
- nożyczki do paznokci (np. Cannon)
- termometr - najlepsze są te mierzące temerature w uchu (w rozsądnej cenie HUAIAN) lub termometr elektroniczny (pomiar w jamie ustnej, pod pachą lub w odbycie)
- przewijanie:
-- pieluszki dla niemowląt do 5kg (Bella Newborn lub Pampers Mini)
-- krem do pupy (np. Sudocrem lub Linomag)
-- do mycia niemowlęcia (mydełko Bambino lub Mustela żel do mycia niemowląt)
-- Oliwka do pielęgnaci ciała maluszka (Bambino lub Nivea Baby)
-- Chusteczki nawilżające dla niemowląt do 1 roku (np. Bella Baby Happy Sensitive lub Pampers Sensitive)
- Szczoteczka do czesania niemowląt (np. Canpol lub Gerber)
- oraz pamietaj o: reczniczku, kocyku, skarpetkach, czapeczkach, kaftanikach

Gotowe propozycje leków i kosmetyków znajdziesz zebrane w jednym miejscu i gotowe do zakupu na www.drOlivia.pl Wyprawka do szpitala

---

http://wwww.drOlivia.pl Bezpieczna apteka internetowa drOlivia.pl Nie przepłacaj. Ponad 5 tys leków bez recepty, dermokosmetykow: Vichy, Avene, La Roche, dr Haushcka, Lierac, Plante System, ... .Nawet 40% taniej niż w tradycyjnej aptece.

Co można robić w ciąży a czego nie powinno sie robić!

Autorem artykułu jest Kasia Kożuchowska



Jedz to, nie jedz tego. Rób to, nie rób tego. Kobiety ciężarne są bombardowane z każdej strony tym co mogą, a czego nie, ale nie zrażajmy się i zachowajmy dystans do wszystkiego.
Jedz to, nie jedz tego. Rób to, nie rób tego. Kobiety ciężarne są bombardowane z każdej strony tym co mogą, a czego nie, ale nie zrażajmy się i zachowajmy dystans do wszystkiego.
Oto kilka pożytecznych rad na temat tego co wolno, a czego nie.
Co powinnaś robić:

* bierz witaminy każdego dnia- kobiety w ciąży potrzebują witamin i żelaza, na które zapotrzebowanie często jest większe niż spożywamy w naszej diecie
* codziennie należy również brać kwas foliowy- branie kwasu foliowego w odpowiednich ilościach daje szanse na urodzenie dziecka bez wad wrodzonych, np: bez rozszczepu warg itp.
* więcej znajdziesz http://www.poradnikmamy.pl/ciaza/co-mozna-robic-w-ciazy-a-czego-sie-nie-powinno-.html">tutaj


Czego nie powinnaś robić:


* nie jedz surowych ryb,jajek, sushi, kawioru
* nie używaj "chemii"- jeśli musisz użyć jakiś płyn np: do czyszczenia łazienki, załóż rękawiczki
* nie zmieniaj kotu piachu w kuwecie- styczność z kotem w ciąży nie jest bezpieczna ze względu na toksoplazmozę. Powiedz swojemu lekarzowi jeśli masz jakieś zwierzę
* nie kąp się w gorącej wodzie, nie bierz gorącego prysznica, nie chodź do sauny- może to być szkodliwe dla dziecka, wywołać krwawienie, a nawet poronienie
* więcej znajdziesz http://www.poradnikmamy.pl/ciaza/co-mozna-robic-w-ciazy-a-czego-sie-nie-powinno-.html">tutaj

---

2 sposoby na płeć dziecka

Autorem artykułu jest e-Mateusz



W obecnych czasach coraz większa ilość rodziców chce wybrać płeć dla swojego dziecka. Jest to spowodowane tym, że nie rodzimy już czwórkę, czy piątkę dzieci. Przeważnie decydujemy się na dwójkę i wtedy pragniemy, aby każde z nich było przeciwnej płci.

Jak na razie nikt nie wymyślił 100% metody na daną płeć. Możemy tylko zwiększyć nasze szanse, zależnie od używanej metody. Ja przedstawię dwie najbardziej popularne.

Pierwszym sposobem jest metoda Dr Shettlesa. Jedna z najbardziej znanych na świecie. Do jej największych pozytywów możemy zaliczyć to, że jest w 100% naturalna. Nie będzie miała wpływu na zdrowie twoje i twojego dziecka. W tej metodzie naszym głównym zadaniem będzie ustalenie dokładnego dnia owulacji. Najlepiej wybrać się do apteki po testy owulacyjne. Jeżeli pragniesz chłopca musisz współżyć w dzień owulacji, lub kilka godzin przed. Jest to spowodowane tym, że plemniki Y (męskie) są znacznie szybsze od X (żeńskie) dlatego dotrą prawdopodobnie do komórki jajowej jako pierwsze. Jeżeli twoim marzeniem jest dziewczynka to współżyć musisz 3 – 4 dni przed owulacją. Dlatego, że plemniki X (żeńskie) żyją dłużej niż Y (męskie). Dlatego podczas uwolnienia komórki większość plemników Y nie będzie żyła.

Drugim sposobem jest metoda Selnas. Je założenia są oparte na tym, że plemniki mają swój potencjał elektryczny. X (żeński) jest naładowany dodatnio, natomiast Y (męski) ujemnie. Komórka natomiast przyciąga plemniki, zależnie od tego jak jest naładowana. W każdym roku ma potencjał ujemny i dodatni każdy z nich trwa po 70 dni. W pozostałym okresie może urodzić się chłopiec lub dziewczynka. Musimy się dowiedzieć kiedy jak mamy naładowane jajo. Niestety metodą tą w Polsce nikt się nie zajmuje dlatego musimy się udać aż do Londynu, aby wykonali oni indywidualny kalendarzyk cyklów polaryzacji. Odpowiadamy tam na 25 pytań i na podstawie tego jest tworzony kalendarz. Koszt wykonania go to 400 euro.

Skuteczność tych metod jest bardzo podobna jest to średnio około 80%. Co daje bardzo duże szanse na zaplanowanie płci dziecka. Możemy również zwiększyć nasze szanse za pomocą metody dietetycznej.

---

Jak zaplanować płeć dziecka


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl